TÜrk musiKİSİ federasyonu


ed.ogren-sen.com > Sanat > Evraklar
e:\tümfed logo\tümfed logo.jpg

TÜRK MUSİKİSİ FEDERASYONU

"1. ÇORLU TÜRK SANAT MÜZİĞİ AMATÖR SES YARIŞMASI "


 • FEDERASYONUN KURULUŞ AMACI

22 Nisan 2015 tarihinde 5 kurucu derneğin destekleri ile kurulan bu Federasyonun başlıca amacı; ülkemizdeki her türlü Türk Musikisi çalışmaları yapan dernekleri bir çatı altında toplayarak sosyal ve kültürel dayanışma yaratmaktır.

Türkiye’de bir ilk olan bu federasyon; çalışma alanını, zamanla Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e kadar tüm ülkeyi kapsayacak şekilde büyümeyi hedeflemektedir. Federasyon, tüzüğünde de belirtildiği gibi; Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefine ve ilkelerine sadık, demokratik sivil toplum ve laik hukuk devleti anlayışına bağlı olarak Türk Müziğinin ve toplumun müzik kültürünün gelişmesine yardımcı olacaktır. Federasyon, kendisine bağlı derneklerle işbirliği yaparak kurslar, yarışmalar ve konserler gibi organizasyonlarla Türk Müziğini korumak, yeni yetenekleri özellikle başarılı gençleri ortaya çıkarmak, onları desteklemek, yetiştirmek, topluma kazandırmak için çalışacaktır.

Bu bağlamda;

Türk sanat Müziği alanında yeni yeteneklerin kazanılması, Türk Müziğini Ulusal ve Uluslararası boyutta yaygınlaştırmak amacıyla “1. Çorlu Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması” düzenlenmiştir.

 • KATILIM ŞARTLARI

18 yaşını bitirmiş, Türk Musikisiyle amatör olarak ilgilenen herkes yarışmaya atılabilir. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, jüri üyeleri ve 1. derece yakınları ile Dernek şefleri katılamaz.

 • BAŞVURU VE ÖN ELEME

Yarışmacı adayları ön eleme günü ekteki başvuru formunu doldurmaları ve forma aşağıdaki belgeleri ekleyerek ön eleme sekreterine teslim etmeleri gerekmektedir.

 • ELEME TARİH VE SAATLERİ VE YERİ • 04-05 Mart 2017 saat 10:00-17:00 i Çorlu’da, Belediye Kültür Merkezi

 • 11-12 Mart 2017 saat 10:00-17:00 Ankara’da Enerji Otel’de (Bayındır 1 Sokak No:8 Kızılay-ANKARA Tel:0 312 435 49 50) • ÖN ELEME ŞEKLİ

Adaylar TRT repertuvarında kayıtlı en az iki eserin 5’er adet çoğaltılmış notaları ile başvuru sırasına göre jüri önünde ve en az bir saz eşliğinde yarışacaktır.

Ön eleme somumda finale kalan 20 kişiye e-posta ve telefon mesajı ile bilgi verilecek, ÇMD ve Türk Musikisi Federasyonu web sayfalarında 14 Mart 2017 tarihine kadar yayınlanacaktır.

 • YARI FİNAL YARIŞMASI

Yarı final 08 Nisan 2017 tarihinde saat 20.30’ da Çorlu Kültür Merkezi salonunda seyirci ve Türk Musikisi Federasyonu’nun uygun göreceği sayıda jüri üyeleri önünde sazlar eşliğinde yapılacaktır

Sırası kura ile belirlenecek olan 20 yarışmacı kendilerinin belirleyeceği 1’er adet eserle yarışacak Yarışması sonucunda finale kalan 10 yarışmacı belirlenmiş olacaktır.

 • FİNAL YARIŞMASI

Final; 29 Nisan 2017 tarihinde saat 20.30’ de Corlu Kultur Merkezi’nde TRT ve Kültür Bakanlığı sanatçılarından oluşan jüri üyeleri önünde yapılacaktır. Sırası kura ile belirlenecek olan 10 yarışmacı sazlar eşliğinde kendi belirleyeceği 1’er adet eserle katılacak ve Yarışması sonucunda ilk üç dereceye giren yarışmacı belirlenecektir.

Provalar aynı gün 13.00 - 15.00 saatleri arasında aynı yerde yapılacaktır. Yarışmacıların provadan bir saat önce yarışma yerinde bulunmaları zorunludur. Yarışmacıların kıyafetleri; bayanlarda uzun ve tercihen koyu renkli elbise, erkeklerde ise koyu renk takım elbise ve kravat takması zorunludur.

 • DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

 • Seçilen eserin zorluk derecesi,

 • Ses (Ses rengi, Ses tekniği, Sesin genişliği, Sesin mikrofona uygunluğu)

 • Kulak (Duyma yeteneği, Ritm duygusu, Entonasyon)

 • Uygulama (Uslup-Tavır, Diksiyon,Telaffuz, Ritmik denge, Saza, notaya uygunluk) • ÖDÜLLER

İlk üç dereceye girenler Türk Musikisi Federasyonu Üyesi Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği tarafından ödüllendirilecektir.

1.ye 5.000 TL

2.ye 3.000 TL

3.ye 1.000 TL

Yarışmada finale kalan tüm yarışmacılar plaket ve katılım belgesi ile onurlandırılacaklardır.

Ödüller Yarışma finali sonrasında yarışmacılara teslim edilecektir.

Yarılma detaylarında DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI: TÜMFED gerekli gördüğü hallerde önceden haber vermeksizin veya herhangi bir gerekçe göstermeksizin bu katılım şartlarında ve uygulamada değişiklik yapmak hakkına sahiptir.

 TÜRK MUSİKİSİ FEDERASYONU

"1. ÇORLU TÜRK SANAT MÜZİĞİ AMATÖR SES YARIŞMASI "

BAŞVURU FORMU VE TAAHÜTNAME
Adı Soyadı : ……………………………………………..
TC No : ……………………………………………..
Doğum Yeri : ……………………………………………..
Doğum Tarihi :.…………………………………………………
Eğitim Durumu : ……………………………………………..
Adresi : ……………………………………………..
Telefon : ……………………………………………
e-posta Adresi : ……………………………………………..
1-TÜMFED tarafından düzenlenen “1. Çorlu Türk Müziği Amatör Ses Yarışması ” yarışma katılım şartlarını okuduğumu ve kabul ettiğimi;

2-Şartnamede gösterilen katılım koşullarını sağladığımı ve bu form ile verdiğim bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu;

3- 1.Çorlu Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması” ile ilgili olarak konaklama ve yol ücreti dahil tüm masrafların münferiden tarafıma ait olacağını,

4- Başvuru aşamasından itibaren, yarışma sürecinde geçtiğim her aşamada adım ve soyadımın TÜMFED’e ait web sitesinde ve basın, radyo ve televizyonlarda yapılan yayınlarda ilan edilmesine, yarışmanın yayınlanmasına muvafakat ettiğimi,

5-Yarışmaya katıldığım eser ile ilgili olarak eserin besteci, söz yazarına veya telif hakkını elinde bulundurana karşı tüm yükümlülüklerin şahsıma ait olduğunu, Kabul beyan ve taahhüt ederim.


Adı Soyadı Tarih İmza

EKLER :

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

 • 2 adet vesikalık resim

 • Nota (2 farklı makamda 5’er adet)

 • TÜMFED’e katılım bedeli makbuzu (50,00 )

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconBu bölümde hafız musiki üstatlarıyla ilgili bazı kelime ve deyimleri...

TÜrk musiKİSİ federasyonu icon19 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan Bağımsız Spor Federasyonlarının...

TÜrk musiKİSİ federasyonu icon20. YÜZyil türk resim sanatinda geleneksel türk sanat

TÜrk musiKİSİ federasyonu icon1. Fikirlerini “Türk milletindenim, Garp medeniyetindenim, İslam...

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconTürk edebiyatı

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconTÜrk ahlaki

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconTÜrk edebiyatinin dönemleri 4

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconDers : Türk Edebiyatı

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconCumhuriyet dönemi TÜrk edebiyati – 1

TÜrk musiKİSİ federasyonu iconİslamiyet öncesi TÜrk tariHİ


Edebiyat
© 2000-2018
kişileri
ed.ogren-sen.com